Безпека дитини в Мережі: Як ми впливаємо на неї?
Подумайте ще раз, перш ніж показувати в Інтернеті фотографії своїх дітей!
Вам здається милим зображення вашого малюка, що грається на дитячому майданчику і ви одразу публікуєте його на своїй сторінці в соцмережі. Але чи думали ви коли-небудь, що це може бути неправильно або, навіть, незаконно?
Французький уряд на початку цього року попередив батьків про заборону на розміщення зображень їхніх дітей в соціальних мережах. Відповідно до жорсткого закону про конфіденційність, батьки можуть бути покарані на термін позбавлення волі до року і штрафом в розмірі 45 000 євро, якщо вони будуть визнані винними в поширенні особистих подробиць життя своїх дітей без їхньої на те згоди.
Ця нова форма законності є потужним приводом для роздумів про виховання дітей в епоху Інтернету. Як дорослі, ми часто висловлюємо невдоволення занадто публічним стилем життя сучасної молоді. Але якщо ми подивимося на себе, то де та межа, коли ми самі, батьки, публікуємо свої сімейні фотографії?
Спільне використання фото
Частиною проблеми є наше бажання до надмірної демонстрації. Недавнє дослідження, проведене британською компанією Nominet, що займається реєстром доменних імен, виявило, що батьки публікують близько 200 онлайн-фотографій щороку.
Це означає, що дитина буде брати участь у більш ніж 1000 відкритих фотосесій до свого п’ятого дня народження. Дійшло до того, що, якщо ви не викладаєте фотографії своєї дитини, хтось може запитати, наскільки хороші ви батьки?
Ця нова норма означає, що у багатьох дітей буде потужна цифрова ідентичність, створена кимось ще. Такий процес можна порівняти з формуванням ідентичності у знаменитостей, де батьки здатні позиціонувати публічний образ своєї дитини будь-яким чином: дитина-геній, неслух, зірка, інтроверт і т.д.
Як ви думаєте, чи могли б ваші власні батьки відобразити вас як особистість в Інтернеті? Чи вважаєте ви, що це було б точним відображенням того, ким ви є?
Існує також проблема «Вподобань» і коментарів до таких фотографій. Несвідомо, ми вибираємо такі повідомлення про наших дітей, які, як ми сподіваємося, привернуть найбільшу увагу. Але ж це також впливає на те, як, згодом, наші діти будуть сприймати самих себе!
Інтернет ніколи не забуває
Ми часто повторюємо дітям, що коли щось відбувається в Інтернеті, воно залишається там назавжди. Але, чомусь, самі батьки часто не розглядають цю істину стосовно того, чим діляться самі.
Ваша дитина не зможе нічого зробити з домашнім відео про її невдалий перший досвід катання на ковзанах або, здавалося б, смішний для вас сюжет про співи у ванній. Задумайтесь, для цього покоління дітей їхнє життя може початися ще до того, як вони народилися! Наприклад тоді, коли батьки демонструють фото з першого ультразвуку їхнього майбутнього нащадка всім своїм друзям і друзям друзів.
Дії батьків, як правило, не зловмисні. Фактично, вони насправді вважають, що таким чином розкривають щось особисте про своє власне життя, а не про свою дитину.
Є і позитивні моменти в постах такого роду. Адже розмовляючи про свою дитину, її проблеми і поведінку ми можемо допомогти комусь іншому відчути підтримку або краще зрозуміти своє дитя. Багато батьків вважають це спілкування важливою допомогою.
З огляду на відносну молодість соціальних мереж, важко точно сказати, як зростаюча онлайн активність може вплинути на конфіденційність, захист і безпеку дітей. Але соціальні мережі існують вже досить довго (Фейсбуку зараз 14 років) для того, що серйозно розглянути цю проблему.
Прийшов час поставити питання про те, як окремі особи (як діти, так і дорослі) повинні управляти межами обміну особистою інформацією і як вони можуть керувати інформацією, яку вони отримують. Наприклад, що робити з публікацією і перепостом користувачами соцмереж непристойних фотографій без згоди тих, хто на них зображений? Адже поняття пристойності також досить відносно, але ті, хто публікує чуже відео не знають про відношення до цього факту учасників зйомки.
Запитайте у дітей
Відповіддю на ситуацію, що склалася, може стати власна думка ваших дітей. У дослідженні Мічиганського університету, дітей та батьків попросили сформувати правила обміну інформацією, які, на їхню думку, повинні бути в сучасній сім’ї, включеній у віртуальне життя.
Дорослі схильні думати про ці правила тільки тоді, коли аналізують, скільки часу їхні діти проводять в Мережі, але, як виявилося, діти набагато більше стурбовані тим, що публікують їхні батьки. Юні учасники експерименту з упевненістю заявили, що батьки не повинні говорити про них в Інтернеті, не питаючи їх. У той самий час, і діти, і батьки сказали, що краще ділитися позитивними образами, подіями та новинами. Але ж, найчастіше, ми віддаємо перевагу відео з істерикою дитини, ніж її мирним катанням на гойдалках у парку.
Якщо ж вашою мотивацією є пошук виходу з важкої ситуації, пов’язаної з сімейними проблемами, постарайтеся просто не згадувати ім’я своєї дитини в пості, не додавайте її фото. Це допоможе зберегти її приватність.
Питаючи згоди у ваших дітей на згадку в повідомленні, ви вирішуєте безліч проблем. Так ви даєте їм можливість відчути вашу повагу до їхнього особистого простору, можливість стати ближче або, навіть, зрозуміти свою дитину краще. Крім того, це відмінний спосіб навчити молоде покоління віртуальному етикету. Тож будьмо толерантними! Особливо з тими, хто не може захистити себе у відкритому просторі Інтернету.
За матеріалами: https://theconversation.com
Comments are closed.