Соціальні Мережі як емоційна терапія
Суспільство звикло звинувачувати соціальні мережі в зниженні особистої взаємодії в реальному житті, в зайвій агресивності, в граничній оголеності особистого. Але дослідження показують, що віртуальне спілкування все частіше використовується для розвитку, а не тільки для ескапізму.
Соціальні медіа привабливі для сучасної молоді, яка не живе традиційними цінностями, не є активною в політичній чи громадській сфері. Це молоде покоління не голосує, воно не робить нічого з того, що було прийнято в минулому. І саме соціальні мережі дають їм можливість бути почутими з їхньою точкою зору, взяти участь в певних суспільних подіях.
За даними дослідницького центру Pew, сайти соціальних мереж в даний час використовуються для підтримки тісних соціальних зв’язків, пожвавлення сплячих відносин з різними групами і збереження політично активних користувачів.
Зв’язки всередині Інтернету безмежні. Ви можете побачитися з кимось з іншої частини світу, брати участь в розмовах і дебатах на будь-які теми. Соціальні медіа – це новий спосіб об’єднання людства.
За словами The Media Revolution, число міжнаціональних дружніх відносин зростає, і це прекрасно демонструє 1,4 мільярдних міжнародна аудиторія користувачів Facebook, це підтверджує 40 мільйонів щоденних твітів, і 8 тисяч лайків в секунду в Instagram.
Соцмережі сприяють мобілізації людини, і це допомагає подивитися на речі з різного ракурсу, зробити що-небудь трохи інакше. У світі соцмереж вам не потрібно шукати відповіді на запитання, чи є ви єдиним, хто думає саме так. Ці віртуальні майданчики покажуть вам ще тисячі інших людей, які мислять, відчувають і, можливо, діють так само, як ви, і вам більше не буде так самотньо.
Саме соціальні мережі допомагають людству подивитися в очі своєму страждаючому, вмираючому від голоду, посухи, забруднення, насильства світу в очі, краще усвідомити рівень своєї особистої відповідальності.
Крім того, за допомогою соціальної мережі ви можете самі зробити кого-небудь щасливіше. Такий експеримент провела зі свої акаунтом Ліа Вотерс, директор центру Позитивної Психології (Мельбурн). Щоранку вона твітить кілька позитивних повідомлень і закликає робити це всіх своїх друзів. Натхненням для експерименту стали дослідження Пенсільванського університету, які, аналізуючи он-лайн статті «Нью-Йорк Таймс» за тримісячний період, довели, що позитивними новинами і повідомленнями користувачі діляться набагато частіше, ніж скандальними, трагічними або страшними. Більш того, стверджують вчені Каліфорнійського університету, “он-лайн щастя” не лише популярне: тиражоване більшістю спільнот, воно, фактично, «збільшує інтенсивність глобальної емоційної синхронності». А значить, ваші гарні новини надихають ваших друзів, які, в свою чергу, позитивно впливають на своє оточення. Всього одним позитивним повідомленням ви можете прикрасити день того, кого ніколи не бачили! Прекрасна емоційна терапія, адже “задоволення від чого-небудь приносить мало задоволення, доки ми не поділимося ним”!
Щастя заразне: поширюйте його!
Comments are closed.