Розумний будинок: життя як у казці чи шоу “За склом”
Кількість гаджетів, які щорічно виходять на ринок, щоб зробити наше повсякденне життя простішим, а будинок розумнішим, стрімко зростає. Проте, не всі в захопленні від фантастичних перспектив, які малюють нам розробники. Так, журналістка Gizmodo, популярного американського сайту про технології, науково-технічні проекти, фантастику, Кашмір Хілл вирішила на власному досвіді переконатись, наскільки комфортніше жити в розумному будинку на сьогоднішній момент.
В межах свого проекту вона встановила: колонку Amazon Echo, камеру спостереження, сенсор сну. Вони разом з телевізором, кавоваркою, пилосмоком та зубною щіткою були підключені до Інтернету. На жаль, реальність була суворішою за бажані очікування. По-перше, для керування усім комплектом техніки журналістці потрібно було встановити близько 14 різних додатків, що важко синхронізувались один з одним. По-друге, деякі гаджети викликали відвертий дискомфорт, наприклад, камера спостереження, до якої довго не міг звикнути чоловік Кашмір і яку перенесли у дитячу, а потім повністю прибрали, оскільки своїм світлом вона будила дитину. По-третє, лавина кабелів та подовжувачів обплутала всю квартиру, частина приладів взагалі була зайвою, як ось кавоварка і зубна щітка з інтернет-підключенням.
Але найголовніше, це трафік, який журналістка разом з колегою спеціально моніторила. З’ясувалось, уся техніка періодично під’єднувалась до серверів своїх розробників, при цьому не всі гаджети шифрували свій трафік. Проте, навіть зашифровані данні не приховували інформації стосовно періоду активності техніки. Тому, за два місяці моніторингу колегою будинку Кашмір, він чітко знав практично весь розпорядок її дня. Час, коли вона просинається (розумна колонка будила батьків о 6-8 годині ранку), коли чистить зуби, п’є каву, дивиться шоу, коли засинає дитина, а згодом самі дорослі. Усі ці данні, зібрані докупи, формують детальний соціо-економічний профіль сім’ї, який можна чудово використовувати у маркетингових, політичних, чи, навіть, злочинних цілях.
А отже, бажане прекрасне майбутнє має досить небезпечну темну сторону, про яку варто пам’ятати в погоні за технологічним новинками, які пропонує нам сучасний ринок.
За інформацією https://socportal.info
Comments are closed.