Хто потурбується за вас краще, ніж мама? Ваш светрик!
Наше уявлення про розумний одяг ще пару років тому було на рівні легендарного фільму “Назад у майбутнє”, де кросівки головного героя самі зав’язувались, а куртка набувала різного розміру та сама сушилась. Сучасність дещо відмінна від фантазій режисерів минулого століття, проте, хто знає, що вигадають ще через пару років у цій сфері?
Адже, навіть те, що пропонують розробники на сьогоднішній момент, вражає. Ось чим може похвалитись ринок розумного одягу, за оглядом редактора hi-tech.ua.
Найбільш відома концепція об’єднання світу техніки та світу моди – цеProject Jacquard від Google, який може стати новим напрямком на ринку «Wearable Technology». Початково, в рамках проекту планувалось розробити спеціальну тканину, призначену для пошиття брендового розумного одягу. Тобто, Project Jacquard є платформою для дизайнерів та їхніх ідей по створенню “розумних” колекцій. Його результатом стала розробка специфічної нитки, волокна, здатного проводити електроімпульси, яке виробляється з поєднання металу, натурального та синтетичного прядива. На вигляд та дотик така тканина мало відрізняється від, наприклад, міцного джинсу. Сама тканина збирається у таку ж сітку, як і провідний шар під сенсорними екранами апаратів, зчитуючи дотики, як звичайний тачпад. Тканина розпізнає види дотиків, їхнє спрямування, передаючи відповідні сигнали до гаджету. Таким чином, ваш одяг може допомогти вам вмикати/вимикати музику, регулювати гучність, визначати напрямок руху, відповідати на дзвінки і ще багато чого, залежно від призначення одягнутого.
Першою “дитиною” цього проекту стала розумна куртка для велосипедистів від Levis вартістю 350$. Вона вийшла у продаж минулого року і мало чим відрізняється від класичної джинсової моделі. Зате вона вміє відповідати на дзвінки, відтворювати музику та бути навігатором. Куртку можна прати, попередньо від’єднуючи від неї Bluetooth-передавач.
Загалом, спортивний напрямок у сфері розумного одягу один з найпереспективніших, оскільки дозволяє зробити її частиною загального моніторингу фізичного стану людини під час тренування: відслідковувати серцевий ритм, дихання чи навантаження, як, наприклад, у фірмових шкарпетках Sensoria, які після аналізу тренування можуть навіть давати поради щодо корекції бігу. Комплект з двох пар шкарпеток, браслета, зарядного пристрою обійдеться у 199$.
Більш глобальна лінійка – кросівки від Xiaomi та азійського бренду Li-Ning. Взуття має датчики руху та акумулятор на 800 км роботи та відслідковує дистанцію, час, калорії, витрачені під час бігу. Вартує близько 1 тис. грн.
Серед низки спеціалізованих лінійок хочеться звернути окрему увагу на дуже потрібну річ: шкарпетки з функцією пошуку загубленої пари від швейцарської компанії Blacksocks. Тепер не потрібно ламати голову в яку країну потрапляють пропавші безвісти, просто скористуйтесь додатком, синхронізованим з шкарпетками. Крім того, мітки на них допоможуть взнати дату виготовлення та кількість прань, яку вони витримали. Вартість безцінних шкарпеток 189$ за 10 пар.
Джерело: hi-tech.ua
Comments are closed.