Різдвяні свята разом з Богом і Природою

Здається, ще нещодавно ви насолоджувались палаючим кольором жовтогарячого листя, але за мить простір стає білим, а магазини мерехтять різнокольоровими вогниками, зваблюючи милими дрібничками, які можуть перетворитись на актуальний декор новорічного столу. А він у нас є символом достатку та  гостинності. Проте, як зробити так, щоб наше свято стало приємністю не лише для нас і наших рідних, але й для світу, оточуючого нас?

№ 1. Насичуйте своє зимове меню сезонними овочами та фруктами.

Провідні дієтологи радять постійно використовувати в своєму харчуванні сезонні овочі та фрукти, адже це можливість харчуватись свіжою, необробленою засобами для довгого зберігання, продуктами. Та ж картопля, насичена калієм, посилює кровообіг та дозволяє швидше зігрітись, а  в печеному вигляді, з скоринкою, натертою ароматним часником, вона стане центром затишної зимової вечері. Корисним доповненням до картоплі стануть салати з капусти білокачанної, капусти морської та редьки, які, крім вітаміну С, компенсують нестачу йоду, проблеми з кишківником та інші негаразди, які часто супроводжують нескінченні застілля новорічного періоду.

№2. Менше пластику

Здається найдрібніша частинка нашого новорічного кошика обгорнута у прозорі кольорові кульки. Уявіть собі, скільки сміття, яке переживе нас з вами, залишається лише після місяця святкувань? Скільки  трагічних випадків потягнуть за собою його липкі обійми для птахів та звірів і чи не буде розважливіше користуватись екологічними торбинками, щоб життя навколишнього світу стало трішки спокійнішим саме завдяки нам.

№3 Більше овочів, менше м’яса

Насправді, вам здається, що без ароматних шматків ковбасних ланцюжків свято не буде святом, але без нього дійсно здоровіше! Тваринництво є провідним джерелом парникових газів та зміни клімату, а також призводить до знезеленення тропічних лісів. Вже не кажучи про якість цього продукту, якщо ВОЗ офіційно визнав зв’язок між споживанням м’яса та раковими і серцевими захворюваннями.

Прикрашайте свій стіл кольоровою райдугою з надзвичайно різноманітних вегетаріанських страв: хрустка печена картопля; пастернак в медовому соусі; тушкована червона капуста з яблуками, червоним вином та журавлиною; морква з кмином та безліч інших смаколиків, корисних для тіла та приємних на смак.

Всього декілька порад і чарівник Дід Мороз буде задоволений нашою поведінкою, адже ми також зберегли чиєсь життя!

 

 

 

Comments are closed.