Довга рука Китаю у 30-ти провідних американських компаніях
Ця скандальна історія почалась ще у 2015 році, коли шпіонські чіпи у своїй продукції виявили, незалежно один від одного, як Amazon, так і Apple. Джерелом злочинного устаткування стали серверні материнські плати, які вироблялись у китайській компанії Super Micro Computer Inc (Supermicro) – найпотужнішим постачальником такого роду техніки. Як виявилось, китайська розвідка шляхом погроз та шантажу вимагала встановлення шпигунських пристроїв, розміром менше за рисове зернятко, через які передавались команди для зв’язку з віддаленими ПК для завантаження шкідливого коду. За принципом зворотнього слідкування, американські спецслужби виявили близько 30 інфікованих компаній, серед яких, окрім гігантів Amazon та Apple, був провідний банк США.
Сервери Supermicro почали активно вилучати з інформаційних центрів компаній-жертв, попередніх заяв про викрадені дані не було, як і офіційних повідомлень від Apple, Amazon, які досі заперечують дану інформацію.
У 2016 році Amazon відмовились від усієї інфраструктури, розміщеної у Китаї, а у 2016 Apple повністю розірвала стосунки з Supermicro.
Проте проблема є більш, ніж технологічна, адже ще десятиліття тому саме низька вартість китайського виробництва стала основою бізнес-проектів більшості американських технологічних гігантів. Тому роки, проведені на території Китаю стануть доволі тривалим процесом, що вимагає не лише ретельної перевірки, виробленої на території Піднебесної продукції, але й зміни вектора пошуку нових дешевих технологічних платформ.
Джерело: www.bloomberg.com
Comments are closed.